До Дня пам’яті та примирення та до 75-ї річниці перемоги над нацизмом
До Дня пам’яті та примирення та до 75-ї річниці перемоги над нацизмом лідери учнівського самоврядування Маківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, колегіум» запрошує всіх бажаючих взяти участь в акції "Перемога. Одна на всіх".
Друга світова війна не оминула жодної української родини. Захищати своїх рідних та свій дім від ворога до лав Червоної армії пішло понад 7 мільйонів українських синів і доньок.
Кривавий слід залишила війна на нашому Поділлі. Майже не було жодної сім’ї, яку б не накрило її чорне крило. Вчитуєшся в історію села, району, області, прислухаєшся до розповіді очевидців і жахаєшся від почутого. Лише в Хмельницькій області розстріляли 477698 мирних жителі. На нашій Дунаєвеччині знищили 12 тисяч людей, а в нашому рідному селі Макові закопали напівживими 1218 чоловік. Очевидці розповідали про те, як біля трьох днів земля піднімалась і стогнала від болю і страждань.
Друга Світова війна – це книга подвигу нашого народу, яка ще до кінця не прочитана. Солдатська пам’ять – це голос історії, до якого ми повинні прислухатись щодня, як голос правди про Другу Світову війну. Подвиг наших співвітчизників служить для нас прикладом. Летять роки, рідшають ряди ветеранів, які завоювали нам перемогу над фашизмом. Нехай наші молоді серця бережуть пам’ять про всіх тих, хто відстояв мир на нашій землі.
Закликаємо усіх поділитися родинними історіями, пов'язаними з Другою світовою війною. Публікуйте свої розповіді у соціальних мережах під хештегом #ПеремогаОднаНаВсіх , додайте фотографію героя та розповіді. Розкажіть про свою сімейну історію Перемоги. Її побачить вся країна!